Bemutatkozik a MOHU

A MOHU erre a célra jött létre, és nyerte meg az állami koncessziót a hulladékgazdálkodás hazai egységesítésére és fejlesztésére.

Vízió - egy tisztább, fenntartható jövő
Az Európai Unió szigorú irányelvekben határozta meg, hogy a tagállamokban keletkezett hulladéknak minél nagyobb részét hasznosítsák újra, hogy így kerüljön be a körforgásos gazdaságba.
A MOHU egy tisztább és fenntarthatóbb jövőt épít azáltal, hogy a hulladékgazdálkodás terén igazodik az EU újrafeldolgozási kvótáihoz: 2040-ig eléri, hogy a teljes hazai hulladékmennyiség 65%-át újrahasznosítja hazánkban.
A vállalás és a vízió jelentőségét és nehézségét jelzi, hogy jelenleg a feldolgozatlanul maradt, tehát zömében elásott hulladék a teljes mennyiség 60%-a. A MOHU ezt 2030-ig 10%-ra csökkenti és az újrafeldolgozást 32%-ról 65%-ra növeli.
Misszió - nézzünk másképp a hulladékra!
A MOHU célja, hogy társadalmi szemlélet- és viselkedésváltozást idézzen elő: ne szemétként tekintsünk kidobott javainkra, hanem a hulladékot értékes alapanyagként és energiaforrásként lássuk, amiből újra és újra hasznos anyagok lesznek. Szeretnénk, ha a MOHU partner lenne abban, hogy a jelenleg még hulladékként tekintett anyagokat értékké változtassa.
Ahogy a kinyomtatott papírra vagy a kiürült PET palackokra, úgy a hulladékok széles tömegére igaz, hogy fenntartható formában tudunk tőlük „megszabadulni", azaz újra tudjuk hasznosítani őket. Ezzel pedig egyszerre megelőzzük azt, hogy környezeti teherként kerüljenek a természetbe, illetve új erőforrásokhoz is juttatjuk a gazdaságot.

A MOL-CSOPORT ÉS A HULLADÉKGAZDÁLKODÁS
Egy ilyen komplex vállalat esetében elkerülhetetlen a nagy mennyiségű hulladék keletkezése, hiszen ez a műanyaggyártás, az olajfinomítás és az üzemanyag-kereskedelem velejárója.